Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Од:

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено попладне.

Утринската температура ќе се движи од четири до 10 степени, а дневната температура од 12 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено попладне.

Утринската температура ќе достигне до осум степени, а дневната температура до 20 степени.

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Би можело да ве интересира

До вторник дожд и грмежи со високи температури, од среда стабилно и суво време

Татјана Ташкова

Претпладне сончево, попладне пороен дожд

Ана Ололовска

До вторник топло и нестабилно време

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска

Есенска временска прогноза: Просечни температури и помалку врнежи

Ана Ололовска

Сончево и топло до 39 степени

Ана Ололовска