Променливо облачно и нестабилно, локално со дожд, град и силен ветер

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

dobivaj vesti na viber

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20, а максималната ќе опадне за 5 до 7 степени и ќе се движи од 21 до 28 степени.

УВ индексот ќе изнесува 4.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи.

Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме.

Минималната температура ќе биде околу 20, а максималната ќе достигне 25 степени.

Според УХМР, утре и задутре во поголем дел од денот времето ќе се стабилизира.

Во недела во текот на ноќта кон понеделник и во понеделник ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Би можело да ве интересира

Денеска променливо време со дожд

Горан Наумовски

Променливо облачно време викендов, наместа со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Ана Ололовска

Претпладне сончево, попладне обилен дожд и силен ветер

Горан Наумовски

Денес и утре портокалова фаза во цела држава

Горан Наумовски

Пороен дожд и грмежи попладнево и утре

Ана Ололовска

Сончево и топло со температури до 27 степени

Ана Ололовска