Продолжува периодот на сончево и топло време

Од:

Сончевото и топло време продолжува и во следните денови. За денеска синоптичарите најавуваат топло време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура, според најавите, ќе се движи во интервал од 4 и 13 степени, а максималната ќе достигне до 28-тиот степен.

Во Скопје слично време со утринска температура од 10 степени и максимална до 27 степени.

Би можело да ве интересира

Променливо облачно со повремен дожд

Ана Ололовска

Умерено облачно, по котлините магливо

Ана Ололовска

Значително облачно, температура до 20 степени

Ана Ололовска

Променливо облачно со сончеви периоди

Татјана Ташкова

Променливо облачно со краткотраен локален дожд

Ана Ололовска

Претежно облачно со врнежи од дожд

Татјана Ташкова