Продолжува периодот на сончево и топло време

Од:

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер главно од северозападен и западен правец. Долж Повардарието повремено ветерот ќе засилува.

dobivaj vesti na viber

Минималната температура ќе се движи во интервал од 11 до 21, а максималната од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде висок – 9.

Во Скопје, слично време со утринска температура до 16 степени и дневна до 33 степени.

Синоптичарите најавуваат стабилно време и во следните денови освен во петок попладне и во сабота кога се очекува нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло со температури до 27 степени

Ана Ололовска

На Пониква вчера 25 степени, денес вее снег и температурата е -1

Ана Ололовска

Ноќеска, во два часот по полноќ ќе почне летното сметање на времето

Ана Ололовска

Најниска температура утрово измерена во Берово

Ана Ололовска

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Ана Ололовска

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Ана Ололовска