Продавач на пазар од Велешта со нож нападнал 72-годишен стружанец

Од:

43-годишен жител на струшкото село Велешта е уапсен откако откако на пазарот во градот, каде што имал тезга, со нож нападнал пензионер, информираа од полицијата.

„На 21.07.2021 година во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода П.В.(43) од струшкото село Велешта затоа што на Градскиот пазар во Струга го нарушил јавниот ред и мир и се обидел да го нападне со остар предмет А.Ч.(72) од Струга“, се вели во полицискиот билтен.

По целосно документирање на случајот, против насилникот ќе биде поднесена соодветна пријава додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Високи функционери во МВР ги убедуваа жителите на Студеничани да не пукаат по свадби

Жарко Настоски

66-годишен гурбетџија од Норвешка нападнал полицаец во Куманово

Жарко Настоски

15 саксии со марихуана случајно откриени од пожар на Марково Крувче

Жарко Настоски

Четворица Британци „хакнале“ фирма од Радовиш, украле 240.000 евра

Жарко Настоски

Расчистена компјутерска измама, кривична пријава 4 лица од Велика Британија

Ана Ололовска

Расчистена кражба во Скопје, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска