Приведени две лица за издржување на затворски казни на подрачјето на СВР Тетово

Од:

На 11.10.2022 околу 17.35 часот на улица „Ленин“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, со судска наредба, го привеле 49-годишниот тетовец Н.А. за издржување затворска казна.

Нешто подоцна, околу 21 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле гостиварецот Б.Б. за издржување затворска казна.

Двете лица биле спроведени во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казните.

Би можело да ве интересира

Разрешен директорот на затворот Идризово, ќе го наследи генерал мајор Зоран Јовановски

Орце Костов

10 години затвор за девојката која го уби 16-годишникот во тетовско

Катерина Павлова-Николовска

На Боки 13 мора да му се извади желудникот ако сака да преживее – затворот му ја влошил состојбата

А1он

По 35 години затвор за убиство на сопругата, условно ослободен- телото уште не е пронајдено

Нарко бос си ја сошил устата во босански затвор

Се проверува со кого комуницирале затворските полицајци на кои им побегна затвореник, тие се задржани во станица

Ландов