Приведен крадец во Тетово

Од:

На 2.10.2022 во 22.55 часот пред угостителски објект на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода 31-годишниот тетовец С.С., кој пред тоа извршил кражба во тобако на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово.

dobivaj vesti na viber

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Жена е повредена во сообраќајка во Тетово

Уапсен млад сериски крадец од Куманово

Лишен од слобода крадец во Скопје

Уапсен крадец од Прилеп, украденото вратено на сопственикот

Уапсен крадец во Гостивар

Уапсен крадец од Штип