Претставници на италијанската асоцијација за заштита на животните ЕНПА во Скопје

Од:

Со цел директна помош на бездомните животни во Македонија, надминување на проблемот со прекубројноста на животните на улица и стручна поддршка на барањата на „Анима Мунди“ за подобрување на законската регулатива за заштита на животните, денеска во Скопје пристигнуваат претставници на италијанска асоцијација за заштита на животните ЕНПА.

Претставниците на ЕНПА, како што е најавени, ќе имаат средба во Агенција за храна и ветеринарство и Италијанската амбасада во Република Македонија.

Како што информираат од „Анима Мунди“ состанокот во АХВ на претставниците на ЕНПА е на покана на Агенцијата.

Би можело да ве интересира

Реакција на Анима Мунди: Градоначалникот да даде имиња на сите за кои инсинуира дека оствариле профит

ВИДЕО: Битолчанец монструозно уби куче, тврди дека ја нападнало неговата сопруга

Искра Манојлоска

„Анима Мунди“: Спасени се три мали волкчиња

А1он

Анима мунди: Полициски час во Македонија – но не и за убијците на животни

А1он

Анима Мунди за апсењето на момчето: Ова е изживување врз тинејџерот и миленикот, бараме казнување на службениците

А1он

Анима Мунди: Бараме дозволи за движење на активистите кои се грижат за бездомните животни

Ана Ололовска