Претседателот Иванов ќе приреди прием за дипломатскиот кор

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во 19 часот ќе приреди прием за претставниците на дипломатскиот кор, акредитирани во Македонија.

На дипломатскиот прием, кој традиционално го приредува претседателот по повод новогодишните и божиќните празници, најавени се обраќања на претседателот Иванов и доајенот на дипломатскиот кор, шведскиот амбасадор Матс Стафансон.

Приемот за претставниците на дипломатскиот кор изминатите години беше приреден во Скопје, Струга, Гевгелија, Битола, Крушево и во Берово.

Би можело да ве интересира

Иванов потрошил осум илјади евра за кафиња и сокови за 4 месеци

Васко Маглешов

Поставен натписот „Претседател на Република Северна Македонија“ на официјалната веб-страница

ВИДЕО: Пендаровски го испрати Иванов од претседателската вила на Водно

Ана Ололовска

Иванов: Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува

Ана Ололовска

Иванов побара средства за канцеларии за неговиот иден кабинет

Ана Ололовска

Мандатот на Иванов истекува в недела, се уште не побарал буџет за идниот кабинет

Ана Ололовска