Претреси во Синѓелиќ, пронајден пиштол и хероин, едно лице приведено

Од:

Во скопското село Синѓелиќ утрово околу 6 часот од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршен е претрес во дом на С.А (32) и на уште неколку локации и при тоа пронајдено е огнено оружје „Застава“,со 9 куршуми, хероин и една дигитална вага.

Од МВР информираат дека е приведен С.А., а по документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Претрес во Бутел, приведен дилер на дрога

Ана Ололовска

Приведен дилер на хероин од Кавадарци

Ана Ололовска

Две лица од Дебар и еден албански државјанин под истрага за марихуана

Ана Ололовска

Приведено лице од Радовиш поради дрога

Ана Ололовска

Поднесено обвинение против 29-годишно лице од Скопје за поседување дрога и муниција

Ана Ололовска

Поведена истрага за недозволена трговија со марихуана​

Ана Ололовска