Претпладне умерено облачно, попладне сончево

Од:

Во претпладневните часови времето ќе биде умерено до значително облачно, а попладне претежно сончево.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повaрарието, информираат од УХМР.

Максималната температура ќе движи од седум 7 до 14 степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно, попладне сончево.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 11 степени.

Би можело да ве интересира

Попладне сончево со мала облачност, утре дожд, од понеделник сончево

Ана Ололовска

Најмногу снег во Битола, најстудено во Маврово

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност и северен ветер

Ана Ололовска

Врнежи од снег до утре претпладне, до сабота наутро температурата под нула

Ана Ололовска

Снежна покривка и минусни утрински температури

Ана Ололовска

На првиот ден од април дожд и снег, температурата до 6 степени

Ана Ололовска