Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Од:

Времето наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност претежно во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер кој во пределот од кумановско до штипско краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 15, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степена. УВ=6

Во Скопје, претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 32 степен.

Следува период на значително топло време за овој период од годината. Кон крајот на работната недела ќе се зголемат условите за појава на нестабилност и пороен дожд проследен со засилен ветер.

Би можело да ве интересира

Променливо и посвежо со повремен дожд и ветер

Ана Ололовска

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони

Ана Ололовска

Денеска облачно со дожд, грмежи и ветер

Мери Јордановска

Стабилно и топло време во наредните денови

Ана Ололовска

Сончево и топло до 35 степени

Ана Ололовска

До петок температурата до 35 степени, во сабота дожд, а од недела опаѓање на температурата

Ана Ололовска