Претежно облачно со врнежи од дожд

Од:

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд и услови за локална појава на замрзнат дожд а на планините врнежи од снег.

Поради спуштање на постудена воздушна маса од север, врнежите во текот на денот и ноќта кон среда ќе преминуваат во снег и на повисоките места каде што ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -1 до 4 степени.

Максималната дневна температура ќе достигне 10 степени.

Би можело да ве интересира

За викендот наместа зголемена облачност со дожд и грмежи

Ана Ололовска

Сончево и топло до 33 степени

Ана Ололовска

Стабилно време до петок, за викендот зголемена облачност и врнежи локално

Ана Ололовска

Сончево и топло, со засилен ветер од северен правец

Ана Ололовска

Ветровито и врнежливо денеска, од утре сончево и пораст на температурите

Ана Ололовска

Нестабилно време со повремен пороен дожд и ветер

Ана Ололовска