Пратеничката Славјанка Петровска е позитивна на коронавирусот

Од:

Актуелната пратеничка во Собранието од редовите на СДСМ и поранешна дополнителна заменичка на министерот за внатрешни работи во техничката влада, Славјанка Петровска, вечерва објави дека е позитивна на коронавирусот.

„Денес попладнево ненадејно добив покачена температура и омалаксаност додека бев на седница на Собрание. Попладнево се тестирав и за жал резултатот е позитивен. Изминативе денови имав ограниченo движење и физичко присуство на состаноци, каде постојано носев заштитна маска,“ напиша Петровска на Фејсбук.

„Ги почитував правилата, но очигледно е дека имало момент на невнимание. Ве замолувам бидете внимателни, болниците се преполни, лекарите изморени, а ние сме лесни ранливи. Чувајте се,“ додава таа.

Би можело да ве интересира

Засега немаме начин да ги натераме наставниците да се вакцинираат, вели заменик-министерот Шабани

Жарко Настоски

Сите пријавени граѓани кои сè уште не добиле термин, ќе се вакцинираат во следните дваесетина дена

Мери Јордановска

Пет нови случаи на Ковид-19, почина 39-годишен пациент

Ана Ололовска

Филипче: Учениците можат да се вратат во училиштата, протоколите за новата учебна година се речиси готови

Ана Ололовска

Со вакцинација против Ковид колективен имунитет до крајот на летово

Ана Ололовска

Нема починати од Ковид-19, регистрирани 13 нови случаи

Жарко Настоски