Пожар во галијата кај Холидеј Ин

Од:

Пожар избувна вечерва во првата галија што се наоѓа кај хотелот Холидеј Ин. По дојавата дека гори, набрзо интервенира противпожарна екипа, при што пожарот е локализиран и изгаснат.

Командантот на противпожарната единица во Скопје, Владимир Симоновски за МИА информира дека пожарот е изгаснат, и во моментов се чека на ЕВН да ја прекине електрична енергија.

На терен интервенираа две противпожарни возила и десет пожарникари.

Би можело да ве интересира

Пожар во автобус на ЈСП во Аеродром

А1он

Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани

Ана Ололовска

Пожар до темел изгоре четири бараки во Гостивар, осум семејства останаа без дом

Катерина Павлова-Николовска

Пожар во училиштето „Ферид Бајрам“ во Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Манифестација „Го градам мојот град“

Ана Ололовска

Скопје го одбележува 13 Ноември – Денот на ослободувањето

Ана Ололовска