Пожар под Тимјаничка цуцка кај Неготино

Од:

Пожар избувнал вечерва под Тимјаничка цуцка кај Неготино, оваа информација за МИА ја потврдија неготинскиот градоначалник Горан Стојанов и Центарот за управување со кризи. Стојанов рече дека на терен гаснат осум пожарникари со две противпожарни возила.

– Од Е-112 добиена е пријава за пожар на отворено кај месноста позната како „Трафостаница – Дуброво“ (Општина Неготино) што, според пријавувачот, е со големи размери. Пожарникарите од ТППЕ Неготино се излезени на терен, рекоа од ЦУК.

Би можело да ве интересира

Запалени возило, трактор и гаража во Кавадарци

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар во Кина, загинаа најмалку 15 лица, 44 се повредени

Горан Наумовски

ЦУК: Изгаснат пожарот над велешкото село Мелница

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Најмалку 13 повредени во пожар во станбена зграда во Валенсија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар во зграда во Валенсија

Горан Наумовски

Голем пожар во Желино – горат гуми