Повторно пеколно време

Од:

Во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури ќе се движат од 11°C до 19°C, а максимланите дневни температури ке достигнат до 27°C односно до 38°C.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Утринската температура од 17°C, а максималната дневна ќе достигне до 35°C.

Би можело да ве интересира

Сончево и натпросечно топло со температура до 43 степени

Ана Ололовска

Многу топло време со високи температури до 6 август, долж Повардарието над 42 степени

Ана Ололовска

Температури во портокалова фаза, да се почитуваат препораките за заштита на здравјето

Ана Ололовска

Многу топло време и во следните денови, во понеделник благо опаѓање на температурите

Ана Ололовска

Портокалов метео-аларм, Владата со препораки за заштита

Ана Ололовска

Сончево и многу топло со северозападен ветер

Ана Ололовска

Leave a Comment

three × 5 =