Поради изолација на судијата Ставрев, одложено рочиштето за „Топлик”

Од:

Поради изолација на судијата Огнен Ставрев, денешното рочиште за случајо „Топлик” се одложи.

Во „Топлик“ обвинети се шест лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажбата на градежна парцела за изградба на населбата Сончев Град во скопско Сопиште.

Обвинението го застапува обвинителот Бурим Рустеми.

Би можело да ве интересира

Судијата Шабани не дозволи Јанакиески да оди во тоалет па се предомисли: Три саати зборувам, уста ми се исуши

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Јанакиески тврди дека не го оштетил буџетот со “Сончев град”: Нема пропуст, недостатоците беа отстранети

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Иако е владин директор и донатор на СДСМ, судот дозволи Тунџев да сведочи во „Топлик“

Кристијан Ландов

Од крај на август почнуваат судењата за предметите кои се вратија од почеток поради разрешениот поротник

Кристијан Ландов

Директорот на Катастар правел вештачење за „Топлик“: Антикорупциска вели не смее, но судот го прифати

Kај Рашковски била принудена да промени мислење и да каже дека има штета во „Топлик“ за да не падне предметот, вели Миланов

Кристијан Ландов