Полицијата го блокираше центарот на Скопје, неофицијално има дојава за бомба

Од:

Зградата на Македонската опера и балет, заедно со Македонскиот народен театар се евакуирани, заедно со сите околни објекти, меѓу кои и зградата во која се сместени МИА, СЕП, ДКСК, Финансовата полиција, Инспекторатот за животна средина. На вработените им е кажано веднаш да излезат од објектите.

Акцијата на полицијата трае веќе половина час, а неофицијално, станува збор за дојава за бомба поставена во некој од објектите. Сите улици кои водат до МОБ се блокирани од страна на полицијата.

Забeлежливо е зголемено присуство на полицијата и полициски возила.

Засега од МВР нема информации за што станува збор и дали информацијата за поставен експлозив е точна.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

А1он

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска

Жена нападната во Чаир

А1он

Осум санкции за непрописно вградени фолии и користење на таканаречени флешери

А1он

Изречени 65 казни за непрописно престигнување

А1он