Почина поранешниот градоначалник на Струга, Раде Кутаноски

Од:

По долго и тешко боледување, денеска почина поранешниот градоначалник на Општина Струга, Раде Кутаноски, извести СДСМ.

„Ке биде запаметен како добар визионер кој својата моќ и знаење ги вложи да ја направи Струга модерно место за живеење. Општинската организација на СДСМ изразува сочувство до најблиското семејство“, велат од партијата.

Сочувство упати и сегашниот градоначалник на Струга, Рамис Мерко.

„Со длабока жалост ја примив веста за смртта на поранешниот градоначалник на Општина Струга, Раде Кутаноски. Кутаноски ќе биде запаметен како градоначалник кој ги постави темелите на модерна Струга“, пишува на фејсбук страната на Општината.

Би можело да ве интересира

Почина Жан Пол Белмондо

А1он

Почина Јон Карамитру, балканската театарска легенда

А1он

Почина Васил Панов, поранешен дипломат, генерален секретар на МАНУ и врвен шахист

А1он

Почина академик Иван Доровски

Катерина Павлова-Николовска

Почина Љубица Рубен

Катерина Павлова-Николовска

Почина легендарниот ерменски музичар Џиван Гаспарјан, во чии настапи уживаше и скопската публика

Жарко Настоски