Почина Гордана Стошиќ

Од:

На 63 години, почина Гордана Стошиќ, новинар и поранешен генерален директор на Македонската радиотелевизија.

dobivaj vesti na viber

Стошиќ беше дел од Скопската и Информативната програма на МРТВ како репортер, водител и уредник на вести.

Со формирањето, Стошиќ својата кариера ја градеше во А1ТВ, а подоцна се врати во МРТВ на позицијата генерален директор. Еден дел од кариерата ја помина и како директорка на скопската телевија Скај Нет.

Би можело да ве интересира

Почина неврохирургот Јовица Угриновски

Катерина Павлова-Николовска

Почина професорката Татјана Петрушевска

Катерина Павлова-Николовска

Причината позната, Корнелије Ковач починал од коронавирус

А1он

Почина композиторот Корнелие Ковач

Катерина Павлова-Николовска

Почина славната Невенка Кочовска од ансамблот „Мањифико“

Горан Наумовски

Почина професорот Бајалџиев, поранешен министер и декан

Ана Ололовска