Почина неврохирургот Јовица Угриновски

Од:

На 77-годишна возраст почна познатиот неврохиругр Јовица Угриновски. За смртта информираше болницата Неуромедика.

.- Со огромна жалост сакаме да ве известиме дека утрово на 77-годишна возраст по тешко боледување почина нашиот ценет и почитуван професор д-р Јовица Угриновски. Македонија останува без еден од врвните неврохирурзи. Најблиските се се простија од својот ментор, професор, колега објави болницата Неуромедика.

Угриновски беше основач и член на Управниот одбор на Болницата.

Би можело да ве интересира

Почина рок легендата Дејвид Крозби

Комеморација во чест на Катерина Крстева на 12 јануари

Ана Ололовска

Почина актерката Катерина Крстева

Ана Ололовска

Почина Џанлука Вијали

Катерина Павлова-Николовска

На 21 година почина младиот фудбалер Стефан Петровски

Катерина Павлова-Николовска

Почина Анита Поинтер

Горан Наумовски