По минусните утрински температури, сончево и топло до 18 степени

Од:

По минусните утрински температути, времето во текот не денов ќе биде сончево и релативно топло со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 18 степени.

Во Скопје, сончево и тивко. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

Најстудено изутринава беше во Маврово -6 Маврово, во Скопје се измерени -4, во Крива Паланка, Тетово, Битола – 3, минус два во Прилеп, Струмица, Гевгелија, Д.Капија, Куманово, Претор, Лазарополе, -1 Охрид, Штип, Дебар, Крушево, 0 Виница, а два степена во Дојран.

Би можело да ве интересира

Најмногу снег во Крушево, најстудено во Маврово

Ана Ололовска

Облачно со повремен дожд и снег на повисоките планини

Ана Ололовска

Променливо облачно со локален дожд и температура од 7 до 13 степени

Ана Ололовска

Попладне сончево со мала облачност, утре дожд, од понеделник сончево

Ана Ололовска

Најмногу снег во Битола, најстудено во Маврово

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност и северен ветер

Ана Ололовска