Педофил-талкач од Градско нападнал 13-годишно дете во неговиот двор

Од:

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против лице на возраст од 40 години од Прилеп поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години од член 188 од Кривичниот законик.

dobivaj vesti na viber

– Осомничениот на 20.10.2020 година околу 20:00 часот, во дворот од семејната куќа на родителите на оштетеното дете во Градско, врз оштетеното дете кое имало 13 години извршил други полови дејствија, се вели во соопштението од ОЈО.

Од ОЈО, информираат, дека осомничениот нема постојано живеалиште и престојувалиште односно престојува кај свои роднини или пријатели во зависност од местото каде ќе биде повикан да работи, поради што и не се јавувал на поканите за негово испитување, а нема ниту постојано вработување.

– Овие околности укажуваат на опасноста од бегство поради што Основното јавно обвинителство Велес до Судија на претходна постапка на Основен суд Велес достави предлог за определување мерка притвор. Предлогот е прифатен и на осомничениот му е определен притвор во траење од 30 дена, стои во соопштението до ОЈО.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Татко убил педофил, синот убиството го гледал на телевизија

Горан Наумовски

Гевгеличанец злоставувал осумгодишно дете што му го доверувале на чување

Возач од Валандово повреден во сообраќајка кај Градско

Горан Наумовски

Р. Кели осуден на 30 години затвор за сексуално злоставување

Татко ја силувал својата малолетна ќерка

А1он

Откриено уште едно долгогодишно злоставување деца во католички интернат