Пад на температурите од следната среда

Од:

Во текот на наредните денови продолжува сончевото и топло време, со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде од 21 до 29, а минималната од 1 до 9 степени.

dobivaj vesti na viber

Следната среда се очекува температурата да изнесува околу 18 степени целзиусови.

Од 31 октомври, се очекуваат и врнежи од дожд кои ќе траат до 4 ноември, а температурите ќе достигнат 16 степени.

Драстично заладување се очекува од 5ти ноември кога температурите ќе паднат помеѓу 8 и 10 степени.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло со температури до 27 степени

Ана Ололовска

На Пониква вчера 25 степени, денес вее снег и температурата е -1

Ана Ололовска

Ноќеска, во два часот по полноќ ќе почне летното сметање на времето

Ана Ололовска

Најниска температура утрово измерена во Берово

Ана Ололовска

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Ана Ололовска

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Ана Ололовска