Опожарен автомобил во Куманово

Од:

Изминатата ноќ горел автомобил на кумановец, соопшти денеска СВР Куманово. Настанот во кумановската полиција во 3 часот по полноќ го пријавил 61-годишниот сопственик на возилото.

– В.С.(61) од Куманово пријавил дека околу 3 часот било опожарено неговото патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со кумановски регистарски ознаки, се наведува во соопштението на СВР Куманово.

Пожарот го изгасиле пожарникари од ТППЕ Куманово. За настанот е известен јавен обвинител, а увид извршила и екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Пожар во куќа во Ваташа

ВИДЕО: Почна расчистувањето на „Глобал“

Катерина Павлова-Николовска

Обвинителството го заврши увидот за причините за пожарот во „Глобал“

Ана Ололовска

Почна увидот за причините за пожарот во „Глобал“

Ана Ололовска

Хидрантите во „Глобал“ не работеле, потврдуваат пожарникарите кои го гасеа огнот

Катерина Павлова-Николовска

Заев: Ќе им помогнеме на сите што ги загубија имотите во пожарот

Катерина Павлова-Николовска