Од утре пообилни врнежи и заладување

Од:

Пообилни врнежи од дожд, најавуваат за утре метеролозите, особено во северозападниот дел на Македонија, а од среда на повеќе места.

dobivaj vesti na viber

Се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен воден талог. На повисоките планини се очекуваат врнежи со повремен снег.

Температурите ќе бидат во постепено опаѓање и кон крајот на работната недела дневната температура ќе се движи од 6 до 13 степени.

Стабилизирање на времето се очекува за време на викендот.

Би можело да ве интересира

Денеска променливо време со дожд

Горан Наумовски

Променливо облачно време викендов, наместа со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Ана Ололовска

Променливо облачно и нестабилно, локално со дожд, град и силен ветер

Горан Наумовски

Претпладне сончево, попладне обилен дожд и силен ветер

Горан Наумовски

Денес и утре портокалова фаза во цела држава

Горан Наумовски

Пороен дожд и грмежи попладнево и утре

Ана Ололовска