Од утре облачно време и врнежи од дожд

Од:

Утре попладне, почнувајќи од запад и север облачноста ќе се зголемува и вечерта,
преку ноќта, како и во вторник до средината на денот ќе преовладува облачно време со
врнежи од дожд, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

На планините и на некои повисоки места особено на запад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневните температури ќе бидат во значително опаѓање.

Од среда времето ќе биде променливо облачно со благ пораст на температурата, а во четврток со услови за слаби локални врнежи.

Би можело да ве интересира

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне дожд

Ана Ололовска

Викендов ќе продолжи периодот на нестабилно време со повремени врнежи

Ана Ололовска

Облачно со локален дожд и грмежи

Ана Ололовска

Попладнево пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Ана Ололовска

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Ана Ололовска