Од утре до 15 март ограничен влез и излез на патници на ГП „Стење“, „Св. Наум“ и „Блато“

Од:

Почнувајќи од 6 часот утре заклучно со 15 март до 24 часот ќе биде ограничен влезот и излезот за сите патници од страна на граничните власти на Република Албанија кои ќе патуваат преку граничните премини „Стење“, „Св. Наум“ и „Блато“, соопшти Министерството за внатрешни работи по претходно добиено известување од албанските погранични служби.

– Оваа одлука е донесена за сите лица кои патуваат со превозни средства кои се движат кон и од градовите Тирана, Драч, Скадар, Елбасан, Леже, Лушне, Фиер и Валона, појаснуваат од МВР.

Тие биле известени и дека ќе биде дозволен излез на државјани на Албанија кон земјава во зависност од подрачјето каде живеат и гравитираат кон овие гранични премини. Странските државјани ќе можат да остварат влез на наведените премини, но нема да можат да се движат кон наведените градови.

Би можело да ве интересира

Мета тврди дека демонстрантите на протестот пред 11 години „биле убиени“ од Рама и Баша

А1он

Бериша побара истрага против Рама и Баша за перење пари

Ана Ололовска

Мета: Албанија ја споделува загриженоста со сите партнери во НАТО за Украина

А1он

Зошто шест општини во Албанија останаа без градоначалници?

Ана Ололовска

Мета: Состојбата со корупцијата многу сериозна и бара итен одговор

Ана Ололовска

ЦИК: Изборната кампања почнува на 19 февруари, Баша, а не Бериша може да предлага кандидати

Ана Ололовска