Од среда дожд, а на планините снег

Од:

Времето утре ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен северен ветер. В среда облачноста ќе се зголеми, а под влијание на влажен бран во текот на ноќта и во четврток ќе има врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе опадне.

Како што соопшти УХМР, в среда утринската температура ќе биде од минус три до пет, а дневната од 9 до 16 степени.

Слично време ќе има и наредните денови. В недела утринската температура ќе биде од минус седум до еден, а дневната од 10 до 18 степени.

Би можело да ве интересира

Попладне сончево со мала облачност, утре дожд, од понеделник сончево

Ана Ололовска

Најмногу снег во Битола, најстудено во Маврово

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност и северен ветер

Ана Ололовска

Врнежи од снег до утре претпладне, до сабота наутро температурата под нула

Ана Ололовска

Снежна покривка и минусни утрински температури

Ана Ололовска

На првиот ден од април дожд и снег, температурата до 6 степени

Ана Ололовска