Од кабинетот на претседателот информираат: Резултатите од починатата мајка на сопругата на претседателот се негативни

Од:

Кабинетот на претседателот Пендаровски информираше дека резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот, се негативни.

„Брисот беше земен посмртно, откако г-ѓа Ѓоргиевска (71) почина вчера на Клиниката за пулмологија во Скопје, како резултат на влошување на општата здравствена состојба предизвикана од хронична болест, поради која повеќе од една година беше со исклучително тешка клиничка слика“, информираат од кабинетот.

 

Би можело да ве интересира

Медицинското списание „Лансет“ го повлече истражувањето за хлорокинот

Ана Ололовска

Министерка од Мадагаскар сменета заради изразена недоверба во чајот од пелин

Ана Ололовска

Од утринава се отвораат границите меѓу Унгарија, Австрија, Чешка и Словачка

Ана Ололовска

Преглед на состојбата со коронавирус во светот

А1он

Од полноќ Австрија целосно ја отвора границата кон Словенија

А1он

Француска анализа тврди дека децата ретко се преносители на Ковид-19

А1он