Од денеска почнува аудиоснимањето на судските расправи

Од:

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска ќе биде промовирана техничката опрема за аудиоснимање на судските расправи, донација од Амбасадата на САД во Скопје.

По тој повод Судот ќе го посети делегација на Амбасадата на САД во Скопје предводена од амбасадорката Кејт Мари Брнс.

Од Судот информираат дека со новата опрема денеска ќе биде аудиоснимена главна расправа на предметот со К. бр.1500/19.

Би можело да ве интересира

За Кацарска цел Судски совет гласал дека не треба да биде разрешена

Васко Маглешов

Судската администрација во петок ќе протестира поради одлуките на Судскиот буџетски совет

Ана Ололовска

Мемети: Зголемен бројот на поплаки за вознемирување на работното место

(ВИДЕО) Џолев: Барам од судиите да ги убрзаат постапките за предметите што ја интересираат јавноста

Васко Маглешов

Сали Мурати нов претседател на Уставниот суд

Ана Ололовска

Косовското обвинителство не знае каде е Африм Исмаиловиќ, обвинет во „Монструм“

Ана Ололовска