Нова закана за поставена бомба во скопско училиште

Од:

Трет ден по ред дојава за бомба во средните училишта во градот Скопје ја вознемирува јавноста, а учениците повторно ќе се евакуираат.

Во моментов се евакуираат учениците од средното училиште Никола Карев во Скопје.

„Денеска во СВР Скопје околу 14 часот е пријавено дека на меил адресa на едно училиште во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземаат мерки за безбедно евакуирање на училиштeто и антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштија од МВР за „А1он“.

Би можело да ве интересира

Драма во Сараево: Четири институции се евакуирани поради дојава за бомба

Бомба од Втората светска војна експлодира во Британија

Бугаринот Стојанов нуди 200 евра за името на македонски полицаец-Чак Норис е одговорот од Македонија

Анита Петровска Рајковиќ

Најмалку 54 лица загинаа во експлозија на бомба во централна Нигерија

Фрлена експлозивна направа во авто-перална во СКопје

Скопјанец со нож и се заканувал на битолчанка и на нејзиното дете

Горан Наумовски