Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп-Росоман

Од:

Од 23 часот синоќа е нормализиран сообраќајот на патниот правец Прилеп – Росоман, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на патниот правец беше во прекин поради голем шумски пожар над каменоломот Превој – Плетвар, во атарот на селото Тројаци кон селото Топлица. Поради густиот чад и намалената видливост, не се возеше во двата правца, а се создаде долга колона возила.

Гореше нискостеблеста пума и трева. Во гасењето, на пожарникарите им стигна помош и од Кавадарци и од Крушево. На терен беа и екипи од прилепските јавни комунални претпријатија.

Би можело да ве интересира

Се отвораат операционите сали во прилепската болница, наодите се негативни

Горан Наумовски

Државниот санитарен и здравствен инспекторат со задолженија за прилепската болница

Ана Ололовска

Платформа за родова еднаквост: Жените во нашата држава го губат и животот поради континуирана системска негрижа за здравјето!

Ана Ололовска

Во прилепската болница се чекаат резултати, извршена е вонредна дезинфекција

Ана Ололовска

Во прилепската болница има два смртни случаи од интерхоспитална бактерија, Обвинителството отвори предмет

Катерина Павлова-Николовска

Пријавена е интрахоспитална инфекција болницата во Прилеп, oперациските сали остануваат затворени

Катерина Павлова-Николовска