Непознати лица се обиделе да запалат кафеана во Чаршија, ама не успеале

Од:

Две лица рано утрово фрлиле запалива течност врз угостителски објект во старата скопска чаршија, предизвикувајќи пожар кој сепак не го зафатил објектот, а огнот се изгаснал, соопшти полицијата.

„На 16.07.2021 во 10.30 часот во СВР Скопје А.Р. пријавил дека на ул.„Казанџиска“ во 03.20 часот, во неговиот угостителски објект настанал пожар, откако две лица фрлиле запалива течност. Огнот за кратко време сам се изгаснал, а во инцидентот нема повредени лица, ниту поголема штета. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во полицискиот билтен.

Би можело да ве интересира

Приведена лекарка во Куманово поради сомнение за примање поткуп и злоупотреба на службена положба

А1он

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он

Пронајден кокаин, приведен дилер од Куманово

А1он

Средба на Спасовски со регионалниот директор за Југоисточна Европа на Глобална иницијатива против транснационален организиран криминал

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он