Некој украл апарати за домаќинство од товарен воз на Табановце

Од:

Непознати крадци вчеравечер обиле контејнери натоварени на воз кој стоел на граничниот премин Табановце, при што однеле кутии со апарати за домаќинство, соопшти полицијата.

„На 10.03.2021 во 23.34 часот било пријавено дека на Граничен премин Табановце-железнички премин била извршена тешка кражба од контејнери на товарен воз, при што биле одземени кутии со апарати за домаќинство,“ се вели во кусото соопштение од полицијата.

Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

На преминот Табановце за влез во Македонија се чека 20 минути

Ландов

На Табановце за влез во земјава се чека по 20 минути

Застој на Табановце, се чека околу 40 минути

Жарко Настоски

ВИДЕО: Пцовки и клетви кај Табановце, возачите нервозни оти мораат да возат преку канал без решетка

ВИДЕО: Компанија од Слупчане изградила бензинска кај Табановце со одобрение старо 23 години, потпишал ексминистерот за транспорт, Владо Мисајловски

Маја Илиевска-Пачемска

Приведени двајца скопјани поради тешки кражби во станови

Ана Ололовска