Наскоро упатен акт за бизнисменот Кочан за издржување на казната за „Труст“

Од:

Предметот „Труст“ на СЈО вчера Апелацискиот суд го проследил до Кривичниот суд и во наредните денови преку АКМИС системот ќе му биде распределен на судија за извршување санкции кој потоа треба да му издаде упатен акт на бизнисменот Сеад Кочан кога треба да се јави на издржување на затворската казна.

Како што информираат од Кривичниот суд, Апелацискиот суд на првообвинетиот Кочан му ја намали казната на четири години, а за второобвинетиот определи условна казна.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Рустеми: Не чувствував влијание од Јанева за исказот за случајот „Рекет”

Кристијан Ландов

Јанева за А1он: Не дадов наредба за претрес на обвинителите, станува збор за недоразбирање

Кристијан Ландов

Обвинителот Рустеми пристигна на сведочење во ОЈО

А1он

Обвинителот Бурим Рустеми ќе даде исказ за „Рекет“ во ОЈО

Татјана Ташкова

Орце Камчев се повлече од директорското место во „Орка Холдинг“

Трајковски побара изземање на Јанева од „ТНТ“ заради „Рекет“

А1он