„Најдобар сте“: Изненадување од вработените за роденденот на Бобан Стефковски

Од:

Градоналалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски го прослави 39-от роденден заедно со вработените кои му направиле пријатно изненадување. Од нив Стефковски добил роденденска торта на која пишува „најдобар“.

„Од денес за една година поискусен и со нови предизвици ќе стигнеме до уште поголеми успеси. За мене е чест што можам да им служам на граѓаните и на мојата Гази Баба.

Еден ден, делата ќе зборуваат за сите нас. Им благодарам на колегите за изненадувањето по повод мојот роденден“, објави Стефковски на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Левица: Дивоградбите во Гази Баба недопирливи веќе два мандати

Ученици од Гази Баба за излет до паркот во Гази Баба платиле по 250 денари за автобус: Колку чини една школска екскурзија

Орце Костов

Каевски: За две години локална власт ДПМНЕ и Стефоски во Гази Баба имаат нула резултати

Возачите минуваат на среќа: 26 дена нема сигнализација на најфрекфентниот железничкиот премин во Хиподром

Орце Костов

Тројца ученици се истепале во Гази Баба

Родителите од Гази Баба до Шаќири: Ќе го блокираме автопатот, регионалниот пат, а ќе поставиме и шатори пред МОН

Орце Костов