Националниот ден на Власите, 23 мај – неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница

Од:

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, 23 мај 2023 година, вторник, Национален ден на Власите, е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија им го честита Националниот ден на Власите.

Би можело да ве интересира

Осум продолжени викенди за сите граѓани во 2024

Влада: Мерката за замрзнати цени продолжена до 31 јануари поради празниците

Орце Костов

Петок пред Духовден неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Денот на сесловенските просветители неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Вториот ден на Велигден, 10 април, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Ана Ололовска