Петок пред Духовден неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Од:

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM, 02 јуни, петок, 2023 година, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

Осум продолжени викенди за сите граѓани во 2024

Влада: Мерката за замрзнати цени продолжена до 31 јануари поради празниците

Орце Костов

Денот на сесловенските просветители неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Националниот ден на Власите, 23 мај – неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Вториот ден на Велигден, 10 април, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Ана Ололовска