На Табановце се чека околу еден час за влез во Македонија

Од:

На граничниот премин Табановце кон Србија, за влез во државата се чека околу еден час, а на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот умерен, нема подолги задржувања на граничните премини

А1он

Притвор за двајца Авганистанци кои претепале и ограбиле Индиец во близина на Табановце

А1он

На Табановце се чека 40 минути

А1он

На ГП Табановце за излез од државата се чека 40 минути

А1он

Гужви на Табановце, за излез од земјава се чека се чека 90 минути

На Табановце за излез од државата се чека еден час