МВР: Јакимовски не го возел џипот што удри моторџија

Од:

Министерството за внатрешни работи потврди дека имало сообраќајна несреќа во која учествувал џипот на ексградоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, но не го возел тој. Џипот удрил во мотор, а моторџијата веднаш бил пренесен во болница.

dobivaj vesti na viber

„Денеска во 13 часот на булеварот М.Т. Гологанов во Скопје се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „бмв“ со скопски регистарски таблички, управувано од Е. Ј. (53), и мотоцикл со скопски регистарски таблички, управуван од Ѓ. А. (37). Ѓ.А. со возило на итната помош е префрлен на Ургентниот центар. Полициски службеници во моментот вршат увид на местото на настанот“, извести МВР.

По сообраќајната незгода, очевидци јавија дека Јакимовски, заедно со уште неколку луѓе, стои на тротоарот во близина на автомобилот. Тој не сакаше да зборува за несреќата.

„Ваш проблем, пишете што сакате. Сите ли што стојат овде направиле сообраќајка“, кусо изјави Јакимовски за А1он.

Јакимовски на својата официјална страница на „Фејсбук“, пак, напиша дека не е точна информацијата оти имал сообраќајна незгода.

Би можело да ве интересира

ГРОМ: Македонија да го искористи правото на Вето за влез на Финска и Шведска во НАТО поради бугарската блокада

Ана Ололовска

Стевчо Јакимовски позитивен на Ковид-19, ги повикува сите кои биле во контакт со него да одат во самоизолација

А1он

(ВИДЕО) Јакимовски не се чувствува виновен за злоупотребите за кои се гони: Во мој интерес е брза пресуда

Кристијан Ландов

ВИДЕО: „Значи нивното здравје не е важно, нашето е?”, судијата лут на адвокатот на Јакимовски кој поради корона одложи рочиште па отишол на друго судење

Кристијан Ландов

Јакимовски вознемирен од камерите на судењето: Јасно дека се организирани од еден центар

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јакимовски расположен откако му се одложи рочиштето: Смешни ви се прашањата

Кристијан Ландов