Свети Сава, 27 јануари, неработен за припадниците на српската заедница

Свети Сава, 27 јануари (недела), е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија им го честитаат празникот.

Би можело да ве интересира

Скопје и Софија заедно ќе ги слават Св. Кирил и Методиј и Цар Самуил, треба да се усогласат датумите

Ана Ололовска

Комисијата за политички систем следната недела ќе ги разгледува измените на Законот за празниците

Ана Ололовска

Петок – 14 јуни пред Духовден, неработен за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Честитка од Заев по повод Националниот ден на Власите

Ана Ололовска

Честитка од Џафери по повод Националниот ден на Власите

Ана Ололовска

Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“ неработен за сите граѓани

Ана Ололовска