Министерот Манчевски се сретна со израелскиот амбасадор Оријан

Од:

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска се сретна со израелскиот амбасадор во Македонија Дан Оријан при што ги претставил плановите и проектите на Министерството за реформи на јавната администрација.

Двете страни изразија подотвеност за споделување искуства и добри практики на Израел во областа на информатичката технологија, соопшти Министерството за информатичко општество и администрација.

Министерот Манчевски и амбасадорот Оријан, се вели во соопштението, се согласија дека постои простор за идна билатерална соработка.

Би можело да ве интересира

Бектеши: Кратењето на платите во јавната администрација воопшто не е отворено како тема

Ана Ололовска

КСС: Да престанат заканите кон јавната администрација

Ана Ололовска

За Синдикатот на УПОЗ се неприфатливи изјавите на министерката Ангеловска за кратење на платите во администрацијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Битиќи: Во најбрз можен рок услуги од администрацијата за граѓаните и бизнисот и покрај мерките за пандемијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ангеловска: Мојот став е дека платите на администрацијата треба да се намалат, работеа преку еден ден

Маја Илиевска-Пачемска

Бектеши: ДУИ останува на ставот дека не треба кратење на платите во јавната администрација

Ана Ололовска