Министерот Манчевски ќе се сретне со претставници на Синдикатот на УПОЗ

Од:

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски денеска во Охрид ќе се сретне со претседателот на Синдикатот на УПОЗ, Пецо Грујовски.

Ова е прва средба на министерот Манчевски со претставници на Синдикатот на УПОЗ.

Би можело да ве интересира

Бектеши: Кратењето на платите во јавната администрација воопшто не е отворено како тема

Ана Ололовска

КСС: Да престанат заканите кон јавната администрација

Ана Ололовска

За Синдикатот на УПОЗ се неприфатливи изјавите на министерката Ангеловска за кратење на платите во администрацијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Битиќи: Во најбрз можен рок услуги од администрацијата за граѓаните и бизнисот и покрај мерките за пандемијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ангеловска: Мојот став е дека платите на администрацијата треба да се намалат, работеа преку еден ден

Маја Илиевска-Пачемска

Бектеши: ДУИ останува на ставот дека не треба кратење на платите во јавната администрација

Ана Ололовска