Мицкоски: Заврши времето кога политичарите беа привилегирани

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави денес дека неговата партија ќе донесе крај за привилегираниот статус на политичарите.

„Заврши времето кога политичарите ќе бидат привилегирани. Заврши времето кога политичарите ќе бидат привилегирана каста и нивните семејства. Политичарот треба да биде тука долу со народот и тоа ќе биде првата лекција која
што идните народни избраници од Коалицијата „За обнова на Македонија“ ќе ја добијат на 16-ти јули, заедно со читанката наречена „Проект – Обнова“. Тоа ќе биде првата лекција која што ќе мораат да ја знаат. Нема веќе канцелариски политичари, туку заедно со народот ќе бидат за да учат, а тоа што ќе го научат од народот ќе треба да го спроведат“, нагласи Мицкоски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија Јегуновце и остварија средба со жителите, како дел од предизборните активности.

Би можело да ве интересира

Џафери ја напушти Инфективна, тој ќе ја води конститутивната седница

Ана Ололовска

Конститутивна седница на Собранието утре, партиски разговори за формирање влада

Ана Ололовска

Мијалков му враќа на Мицкоски: Дали цената за амнестирање на твоите криминали е губење на изборите?

Ана Ололовска

Конститутивната седница на Собрание во вторник под посебни протоколи

Ана Ололовска

Али Ахмети: Се сретнавме со Биљал Касами, разговаравме за евроинтеграциите и реформите

А1он

„Форин Полиси“: Изборните резултати во С. Македонија се добра вест за ЕУ и САД

Ана Ололовска