Мицкоски: Полукриминални групи под контрола на СДСМ и ДУИ вршат притисоци врз пратеници

Од:

Нема рационален човек во македонскиот парламент и што и сака добро на Македонија, а да не сака избори рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Па, мислам дека не би имало човек во Парламентот, рационален човек кој што и сака добро на Македонија, а да не посакува избори. Но, оние полукриминални групи кој што, високото раководство на СДСМ и ДУИ ги контролираат и се дел од македонското подземје, веќе почнуваат да вршат притисок врз тие пратеници. Јас сум убеден дека тие ќе останат доследни, бидејќи борбата за Македонија нема цена, а криминалците еден ден ќе зажалат за ова што го прават“, рече Мицкоски.

И покрај притисоците кои што почнаа да им се вршат, Мицкоски изрази убедување дека овие пратеници, кои што пред се му посакуваат добро на државата, ќе ги издржат притисоците од криминалните структури и останат доследни на кажаното, бидејќи борбата за Македонија нема цена.

Би можело да ве интересира

Почна седницата на Централното претседателство на ДУИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ има пратеници кои го поддржуваат европскиот пат

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

Горан Наумовски

ДУИ: Има европско ориентирани пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Нема да се поместам ниту милиметар, ќе ги истрпам сите притисоци, овој Парламент нема мандат да менува Устав

СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски е класичен антиевропски политичар