Маж полово нападнал дете во Куманово

Од:

Од МВР информираат дека СВР Куманово поднело кривична пријава против 31-годишен маж од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

„На 8 јуни околу 21 часот, додека бил пред станбена зграда во Куманово каде живее, го забележал девојчето на возраст од девет години и во влезот од зградата се обидел да изврши полово дејствие, но не успеал“, пишува во полицискиот билтен.

Би можело да ве интересира

Димитриевски и Илиевски влегуваат во вториот круг од изборите во Куманово

А1он

Кривична пријава против кумановец кој чувал лав

А1он

Притвор за 69-годишникот осомничен за полов напад врз дете

А1он

Лишен од слобода 69 – годишник по пријава дека допирал малолетничка

А1он

Приведен кумановец за издржување затворска казна

А1он

Кумановка измамена за 2.300 евра

А1он