Малолетници се тепаа кај Железничка во Скопје

Од:

На 21.11.2022 во 20.20 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека на автобуска постојка кај Транспортен центар во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу неколку малолетници.

По пријавување на настанот, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода излегле на местото и во автобус бр.74 на ЈСП кај малолетник од с.Горно Количани, Скопско, бил пронајден и одземен нож.

По целосно расчистување и документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Би можело да ве интересира

Млад скопјанец тепал малолетници во кафеана, па нападнал полицајци

Скопјанец со нож ја нападнал сопругата

Горан Наумовски

Женска тепачка во болницата во Кочани

На улица во Виница се истепале три жени

Малолетници се истепале во Драчево

(ВИДЕО) Пратеник од опозицијата хоспитализиран по тепачка во турскиот Парламент

Горан Наумовски