Македонската и германската полиција запленија марихуана вредна над 100.000 евра

Од:

МВР информира дека со соработка на нашите и германските служби за борба против дрога, во Германија запленета марихуана вредна над 100.000 евра.

-Во заедничка координирана акција на територијата на СР Германија на почетокот на септември 2021 година, по интензивна меѓународна соработка помеѓу нашиот Оддел за организиран и сериозен криминал и надлежните германски служби за борба против недозволена трговија со дрога, реализиран е случај на недозволена трговија со дрога, при што е запленета поголема количина на марихуана, со висок квалитет во вредност од преку 100.000 евра, соопштуваат од МВР.

Од страна на надлежните германски служби за борба против дрога засега лишено од слобода е едно лице, а истрагата продолжува.

Би можело да ве интересира

Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Ана Ололовска

Фирмата што управува со аеродромот Франкфурт-Хан прогласи банкрот

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец осомничен за недозволена трговија на над 45 килограми марихуана

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Германската полиција изрази загриженост поради зголемениот број илегални мигранти од Белорусија

Ана Ололовска